Kosm

Kosm

pondělí 6. dubna 2015

Pěstěné ruce - Vaše vizitka

Ruce,náš nejčastější pracovní nástroj, který v naší civilizaci většinou slouží i pro prvni kontakt s druhými. Podání ruky patří k společenskému kontaktu stejně jako pozdrav a protože dnes se již
neschováme za glazé rukavičky, je třeba o své ruce pečovat.Ať chcete nebo ne,  ruce jsou Vaší vizitkou, pominu - li špatnou techniku podání ruky, např. tzv. leklá ryba, kdy máte pocit, že jste v kontaktu se starým vlhkým hadrem, je jejich čistota, vzhled nehtů a hebkost pokožky tím prvním, co Váš protějšek okamžitě zaznamená. A co je Vám platné, že budete oblečeni ve značkových šatech, když budete mít špínu za nehty, oloupaný lak, okousané nehty apod.
Od těžce manuálně pracujících asi nelze očekávat, že budou mít ruce hebké jako miminko, ale i oni mohou mít upravené a čisté ruce včetně nehtů.
Ženy vykonávající domácí práce bez rukavic také často trpí podrážděnou a vysušenou pokožkou. Ani pokud pro práci se saponáty používáte rukavice, nemáte ještě vyhráno, neboť ani běžná tekutá mýdla jemnosti mnoho nepřidají, většina tenzidů používaných v konvenční kosmetice pokožku rukou nadměrně vysušuje, což lze částečně omezit používáním krému na ruce po každém umytí,ale to je v běžném provozu poměrně nepraktické, tedy zvláště pokud si myjete ruce prakticky neustále.

Dobrou volbou jsou klasická jemná glycerinová mýdla nebo tekutá mýdla neosahující dráždivé a vysušující tenzidy jako například ty od Organic Shopu nebo Natura Siberica . Po pár dnech již zaznamenáte rozdíl, pak již stačí použít krém na ruce večer před spaním, případně po nějaké ruce namáhající činnosti, například zahradničení. Minimálně jednou týdně je třeba přepilovat nehty, ošetřit nehtovou kůžičku a  na ruce nanést výživný krém nebo olejový zábal.

Velice vhodný je mandlový olej,který pravidelným vmasírováním přispívá ke krásným nehtům. Vynikající pěstící olej na ruce získáte smícháním 1 polévkové lžíce čerstvé petrželové šťávy s 1 polévkovou lžící mandlového oleje. Naneste bohatě na ruce, nechte 20 minut působit a pak suchým tamponem setřete přebytečný olej, který se nevstřebal.

Žádné komentáře:

Okomentovat